Правильне технічне оформлення сцени для концертів та шоу — світло, звук тощо

Вам подобається дивитися старі фільми? Можливо, але давайте поекспериментуємо?

світло звук

Згадайте найулюбленіший мультик з вашого дитинства. Або, можливо, фільм. І запропонуйте подивитися цей шедевр кінематографічного мистецтва сучасній дитині. На скільки тієї малечі вистачить? Хвилин на 15-20?

А тепер згадайте себе, як ви занурювалися в цю казкову, фантастичну атмосферу… Які емоції ви проживали, перемагаючи або зазнаючи поразки зі своїми улюбленими героями? Той антураж, який ви бачили на екрані, повністю захоплював всю вашу увагу і дарував по-справжньому живі емоції. Так? До речі, те ж саме стосується і вистав, лялькових театрів, вокальних виступів, шоу тощо.

Чим далі, тим більш вимогливим стає глядач. І це абсолютно правильно, це нормально. Тому що гаджети, телевізори, аудіоустановки з кожним днем ​​стають більш досконалими. І те шоу, яке могло просто звести з розуму ще років 15-20 тому, сьогодні може викликати тільки мляву і втомлену увагу.

Звичайно, від майстерності виконавця або акторського складу залежить дуже багато. Але, навіть найталановитіший актор, навіть на моновиставі, все одно може отримати однозначний успіх лише за умови правильного технічного оформлення сцени. І тут важливо все, починаючи від конструкції, інсталяцій, систем прожекторів, закінчуючи чистим звуком і доречним музичним супроводом.

Чому якісне оформлення сцени для концертів важливо

звук, світло, екрани

Згадаймо найпопулярніших виконавців. Всіх, починаючи від Брітні Спірс, Мадонни, Beyonce або ж Олега Винника та Олі Полякової, закінчуючи “Вечірнім Кварталом” та іншими розважальними групами та колективами. Що таке концерт?

Звичайно, це цілий водоспад світла, це неймовірно якісний звуковий супровід. Зрештою, це десятки і навіть сотні професіоналів з групи підтримки, що створюють те шоу, яке ми бачимо. Яким ми насолоджуємося.

Так, ми просто, сидячи в глядацькому залі, бачимо неймовірно привабливу картинку. А насправді це перфекціоністично відточений алгоритм, розписаний навіть не по хвилинах, а по секундах. Що в підсумку? Звичайно, популярність!

Погано це чи добре, але сьогодні без якісного технічного оформлення сцени для будь-якого концерту з будь-яким виконавцем успіх у глядацької аудиторії неможливий. Так, це правда. А ще правда в тому, що короля робить свита. Пам’ятайте таке прислів’я? І причому воно цілком придатне для будь-яких випадків, починаючи від невеликих корпоративів чи виступів перед аудиторією до 50 осіб, закінчуючи масовими масштабними концертами, наприклад, на величезних стадіонах. Якщо ви хочете віднайти успіх у публіки на своєму виступі, ви щонайперше повинні думати про те, який меседж буде транслювати ваш концерт. А ще про те, ким є ваш глядач.

Типи сприйняття та як вони впливають на оформлення сцени

Sound Stage Lighting

Давайте згадаємо шкільний курс біології? Пам’ятайте, всіх нас можна поділити на чотири групи за типом сприйняття нової інформації: кінестетики, візуали, дискрети і аудіали.

  • Кінестетики — люди, які сприймають основну інформацію за допомогою тактильних відчуттів.
  • Візуали — люди, що сприймають інформацію через візуальні образи.
  • Дискрети — невеличка категорія. Її представники засвоюють інформацію за допомогою логічних ланцюжків.
  • Аудіали — представники цієї категорії легше “з’їдають” інформацією, яка надходить у звукових меседжах.

Звичайно, не буває абсолютно однотонних типів сприйняття, ми завжди маємо справу з сумішшю. Але щось завжди однозначно домінує.

І невелика аксіома: якщо ми відпочиваємо, ми віддаємо перевагу тій формі спілкування і пізнання нового, яка для нас є типовою.

І відразу скажемо ще про один нюанс — увага. Нашу увагу можна поділити на два типи: довільна і мимовільна. Є ще одна форма — постдовільна. Але зараз нам вона особливо не потрібна, а тому ми і залишимо її на невизначене потім.

  • Мимовільна — увага, яка виникає незалежно від нашої волі. Як правило, триває від 3 до 7 хвилин.
  • Довільна — увага, яке встановлюється після цілеспрямованого зосередження.

Все, з матчастиною закінчили. І якщо у вас вистачило сили волі, щоб дочитати до цього абзацу, то нарешті настав час дізнатися головне.

Під час оформлення сцени для концерту треба не просто встановити конструкції у вигідних місцях, красиво розвісити інсталяції і зробити якісну світломузику. Всі рішення про технічне оформлення сцени для концертів і шоу повинні бути прийняті з урахуванням віку, статі, яка домінує на заході, естетичних потреб цільової аудиторії, що відпочиває на вашому концерті. І тільки так можна досягти справжнього успіху.

Ну і, звичайно, безкомпромісна якість технічних систем!

Як можна зробити концерт або шоу неповторним за допомогою правильного оформлення сцени

Щоб технічне оформлення сцени для концерту було по-справжньому сучасним, використовуються мобільні і функціональні установки, подіумні системи, підйомні комплекси.

Дуже непогані результати дає світлове обладнання, яке поєднується зі звуковим виконанням і грою на об’ємних красиво задрапірованих тканинах.

Для справжніх майстрів немає табу при оформленні сцени. Ми можемо використовувати на сцені абсолютно будь-які можливості, починаючи від лазерних комплексів, закінчуючи феєрверками і хлопавками. Дивіться, як це робиться.

  • Все починається з інженерних проєктів, які враховують усі можливі й неможливі нюанси.
  • Далі в гру вступають досвідчені звукорежисери, які забезпечують органічну гру світла, музики та інсталяцій.
  • Після затвердження проєкту починається збірка відеоапаратури та спецефектів — починаючи від плазми зі світлодіодів, закінчуючи піротехнікою.
  • Після цього в гру заходять художники-декоратори.
  • На останньому етапі досвідчені електрики забезпечують підключення системи до зовнішніх джерел живлення і перевіряють безпеку.

Для того щоб організувати правильне технічне забезпечення вашого концерту, недостатньо перевести в потрібне місце і встановити конструкції та базовий набір світлотехніки.

Технічне оформлення сцени — це творчість, це мистецтво, це результат роботи величезної кількості фахівців. Починаючи від психологів і НЛП-тренерів, закінчуючи електриками, інженерами, звукорежисерами та дизайнерами. Тільки так можна віднайти свою зірку.

А ви теж завжди працюєте, віддаючи всі свої сили задля однієї мети?